Ronnie O'Sullivan Fan Club

Kalendář

Novinky

Návštěvnost

TOPlist

Rok 2007

UK Championship

Raketa vedl po úvodní session již 8-0, načež ve večerní části přidal potřebné dva framy a mohl se radovat jak z trofeje, tak z prize-money 100.000 liber. Triumf oslavil s partnerkou Jo a 22 měsíční dcerkou Lily.

Když se ohlédneme zpět, Ronnie při svých vítězných finále UK své soupeře nešetřil. V roce 2001 smetl Kena Dohertyho 10-1 a ve stejném poměru se vypořádal i s Davidem Grayem v roce 2004.

Dnešní titul je již jeho čtvrtým z druhého největšího turnaje profesionální tour. Poprve jej dobyl v 17-ti letech v roce 1993, poté v roce 1997 a následně v roce 2001. Nyní tedy vlastní 19 bodovaných titulů.

Vítězství také zakončilo 33 měsíční sucho, když naposledy triumfoval na Irish Masters v roce 2005. Zaroveň take ukončil serii tří finálových proher v řadě.

Co se statistik týká, přidejmě ještě dvoje vítězství na Saga Insurance Masters a od roku 2005 tři tituly Premier League.

O´Sullivan se objevil na snookerové scéně spolu s Johnem Higginsem a Markem Williamsem. Hendry, Ebdon a Doherty měli v té době za sebou první část svých kariér. Zatímco většina z nich se v této sezoně trápí a hledá svou formu, O´Sullivan dokázal znovu nabýt pozice hráče, kterého bude chtít každý porazit.

Když se dokáže udržet na uzdě a na stole předvede trpělivý výkon, což předvedl v 16 framech s Markem Selbym v semifinále, jeho talent má příležitost zazářit a následně je hráčem prakticky k neporažení. Přesně na to přišel v dnešním finále i Stephen Maguire.

O´Sullivan, který nyní poskočil na první místo provizorního žebříčku, také předvedl v rozhodujícím framu semifinálové bitvy se Selbym maximum 147 bodů, což jen podtrhlo status nenapodobitelné hvězdy sportovního nebe.

Maguire, který při svém pilném tréninku a cílech, které si stanovil, trénoval s Johnem Higginsem a Stephenem Hendrym, se nyní zřejmě bude nějaký čas ze své prohry vzpamatovávat.

I přesto je třeba konstatovat, že zaznamenal excelentní konec roku. Znovu nechal vzpomenout na formu, díky které vyhrál UK Championship v roce 2004. Vítězstvím na Northern Ireland Trophy a telfordským finále se posunul na druhé místo provizorního žebříčku.

26-letý Glasgowan vyhrál první frame večerní session se skoro century 99 bodů, čímž se vyhnul nepopulárnímu kanáru. To by bylo bývalo teprve druhé na bodovaném turnaji.

O´Sullivan byl ale brzy zpět v tažení za titulem a perfektním náběhem 126 bodů se přiblížil jediný frame od vítězství. Maguire ještě z posledních mentálních sil dokázal získat jedenáctou hru s breakem 57 bodů.

Jeho šance na případný obrat vzaly za své ve 12. framu, kdy nejprve minul jednoduchou červenou, po které nastoupil jeho soupeř. O´Sullivan uklidil do kapes vše, co na stole bylo a s 94 body v náběhu ukončil velké finále Maplin UK Championship.

Zdroj: http://www.smart-web.cz
Žádné komentáře